gerat (gerat) wrote,
gerat
gerat

Навеяло

А ведь у меня двоюродный дядя проживал и даже перед развалом СССР был председателем колхоза в селе Груши, Дрогобычский район, Львовская область.

Поискал в интернете про село:

ГРУШІВ — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Бистриці, притоки Дністра, за 27 км на північ від районного центру і за 5 км від залізничної станції Добрівляни. Населення — 3561 чоловік.

Центральна садиба колгоспу ім. Жданова розташована у с. Грушеві. Артіль має 1393 га орної землі. Вирощуються переважно зернові і технічні культури. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. Є олійниця, вапнярка.

У Грушеві — середня і восьмирічна школи та вечірня школа сільської молоді. Є 2 клуби, 2 бібліотеки, дільнична лікарня. В центрі села встановлено гранітний пам’ятник, на якому викарбовано імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину.

Під час спроби бідноти випасати худобу на куркульських угіддях (1910 рік) відбулася сутичка з поліцією, в результаті якої було вбито 10 селян. Уродженець Грушева — Б. І. Копач (Ковальський) — відомий діяч КПЗУ. Працював секретарем ЦК КСМЗУ, був членом ЦК КПЗУ. Він надавав значну допомогу осередку КПЗУ, створеному у 1925 році, та комсомольській організації, яка виникла у 1926 році. Комуністи проводили мітинги, на яких виступали за зменшення податків, за викладання в школі українською мовою. У 1932 році грушівські селяни брали участь у «поході голодних» до Дрогобича. По дорозі до міста їх зустріла поліція, яка відкрила вогонь по селянах. Серед заарештованих найбільш активних учасників походу був і його керівник член КПЗУ Г. В. Бенів.


Сейчас в селе живет 2118. Настоящая перемога.

Кстати, уроженцы села два известных москвофила Галиции конца 19, начала 20 века.

Осип Андреевич Марков

Дмитрий Андреевич Марков
Tags: Украина
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments